VAŠE OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE REIKI

Někteří z vás mají o Reiki mylné představy nebo se Reiki bojí nebo jen chtějí něco vědět. Právě pro vás je tato rubrika otázek a odpovědí. Nebojte se, pište... co budu vědět, ráda zodpovím...

* Je pravda,že Reiki je návykové?
Není...Můžete si na ni zvyknout pouze jako na něco příjemného, co rádi dostáváte... Reiki je  vesmírná energie, která je všude kolem nás... reikista ji jen umí koncentrovat a předávat.
 
 * Musí mít člověk pro Reiki nějaké vlohy už od narození?
Ne, člověk nemusí mít žádné speciální nebo vlohy či schopnosti, které by se u něj samy ohlásily, jedno zda v dětství, nebo až v dospělosti.

* Trpím schizofrenií, může mi nějak zasvěcení do Reiki pomoci ?
Reiki má mnoho projevů a jedním z nich jsou občas nejen různé tělesné pocity, ale i vidění energií, duchů, slyšení hlasů duchovních průvodců, andělů a další různé vize.
Proto se Reiki schizofrenikům v žádném případě nemá aplikovat ve formě zasvěcení, ale pouze jako léčebný prostředek.
Pro člověka racionálního a naprosto duševně vyrovnaného bývá obtížné setkat se náhle s duchem.
Člověk, který má schizofrenii, byť pod kontrolou, a náhle začne vidět postavy a slyšet hlasy, může propadnout pocitu, že se nemoc vymyká kontrole, nebo že se její stav zhoršuje. To je velice nebezpečné. 
 
* Je léčba účinnější, když se soustředím, nebo se mohu dívat při léčení na televizi ?
Reiki se spouští v okamžiku, kdy na ni pomyslíte. Funguje tedy   i při sledování televize, nebo když při léčbě komunikujete s klientem.
Pravdou však je, že výsledek bude o mnoho slabší, než kdybyste se léčbě plně věnovali. Pokud tedy chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků, věnujte se léčbě plně a buďte soustředění.
Nejen, že docílíte lepšího výsledku, ale budete moci i lépe vnímat co se děje a zároveň i přesněji diagnostikovat.

* Od té doby co mám Reiki mohu sice pomáhat druhým, ale na mě to nefunguje tak silně jako od druhých. Dá se s tím něco dělat ? A je bezkontaktní dálková léčba ( dále BT) silnější?

Reiki je energie stejně účinná při kontaktní i bezkontaktní dálkové léčbě. Ale někdy je BT vnímána silněji... Reikisté mohou vnímat Reiki méně, jelikož zasvěcením se zvýšily jejich vbrace... a s každým dalším stupněm se dále zvyšují....necítí ji tedy tak výrazně jako nereikista....ale účinek Reiki je vždy stejný...
 
* Musí být člověk věřící, aby mohl s Reiki pracovat ?
Reiki může praktikovat ateista, katolík, žid, vyznavač Islámu, nebo přívrženec kteréhokoliv jiného náboženského směru. Je přístupná naprosto všem, bez ohledu na vyznání, sociální postavení, rasu , věk, či pohlaví.
Opačně to ovšem bohužel neplatí. Mnoho náboženských směrů se uzavírá pevně do sebe a odmítá otevřenost a svobodu, kterou Reiki nabízí.

* Jak je to se zouváním bot, umožňuje to lepší průtok energie?
Zouvat boty není nutné a  to z toho důvodu, že Reiki není léčení pránou. Opět došlo k převzetí rituálu z jiné, naprosto odlišné techniky. Gumové podrážky nemají na Reiki vliv už kvůli tomu, že vstupuje do těla Reikisty korunní čakrou, nikoliv nohama.
 
* Může se stát, že je žák energeticky závislý na mistrovi?
Toto tvrzení opět vychází z  milného předpokladu, že při předávání energie dochází k napojení obou aurických obalů a následné závislosti. Není to pravda, v Reiki jsme se stakovou možností ještě nikde nesetkali. Občas však dochází k psychické závislosti na svém mistrovi a to i v případě, kdy mistr takové uctívání nepřiživuje svým chováním. Je tedy na něm, aby tuto situaci zvládl a nechtěnou závislost rázně přerušil.
 
* Je pravda, že Reiki stupně si musí člověk udělat u jednoho mistra?
Velice mistrně vymyšleno. Mám několik žáků jimž tuto zásadu vštěpoval jejich mistr, aby měl jistotu, že si udělají i další stupně u něj.
Člověk je svobodný, duchovní cesty jsou přímé. Jakmile někdo začne klást takové podmínky, není jeho jednání v souladu s právem každého svobodně se rozhodovat .
Všichni máme svobodnou volbu, na tomto principu fungují všechny karmické zákony.
Mistři kteří trvají na zasvěcení pouze u sebe to ospravedlňují tím, že by se jejich vibrace mísila  s vibrací nového mistra. Toto tvrzení a přesvědčení vychází z egoistického postoje učitele.
Každý stupeň si můžete udělat u jiného mistra a budete mít stejně kvalitní zasvěcení  jako kdybyste si to udělali u jednoho učitele. Nikdo nejste povinován svému mistrovi svým životem, tím co děláte, nebo jak a už vůbec ne u koho. Nenechte se svazovat nikdy a nikým.
 
* Platí , že s Reiki I. nelze energii  vnutit bez povolení a jeho vědomí klientovi do těla, kdežto s R II a R III. to možné je ?
Pro všechny stupně a systémy platí,  že nelze člověku Reiki neb jinou léčivou energii vnutit či vtlačit do organizmu. Možná, že jste slyšeli, že prostřednictvím II. a III stupně to lze udělat : Je to lež jako věž, vystavěná na neznalosti Reiki jako takové.
Reiki funguje na základě vesmírných zákonů ( stejně jako fyzika, matematika, nebo chemie ). Jestliže je člověku dáno, že nemá dojít k uzdravení jeho těla, Reiki do něj prostě nevejde ( např. karma ).
Stejně tak si každý z nás podvědomě řídí, zda Reiki do těla vpustí  nebo ne... tím je zachováno právo každého: PRÁVO SVOBODNÉ VOLBY. Na semináři se budete učit o problému, který vás v praxi reikisty potká nejednou. Jde o odmítání Reiki.
 
* Na semináři nám říkali, že nesmíme křížit nohy při dávání a přijímání Reiki, abychom neblokovali průtok energie. Je to nutné ?
Zkuste to. Moje zkušenost je taková, že kdykoliv žáci zapomenou a nohy zkříží, přestanou energii cítit a trápí se tak dlouho, dokud je někdo na jejich chybu neupozorní.
Vezmeme-li v úvahu, že nám energie proudí i do nohou, jejich překřížením musíme tento tok zákonitě zpomalit. Je zvláštní, že při sezení v lotosovém květu, nebo tureckém sedu, se tento problém neobjevuje. Je to snad proto, že jsme přímo napojeni první čakrou na zemské energie a průtok tak není blokován.
 
*  Všimla jsem si, že někteří mistři požadují nějaký čas před seminářem a také při něm bezmasou stravu, žádnou kávu, alkohol a cigarety. Jaký máš na to názor ty.
Chápu tento názor některých mistrů. Tělo musí vydat více energie na trávení masa a boj s toxiny vznikajícími požíváním nikotinu, alkoholu a kofeinu. Pak je jeho pročištění energetických drah náročnější a není 100 procentně schopno soustředit své síly na příjem zasvěcení.
Spíše ale jde v naší oblasti o to, abyste se nenacpali knedlíky a vepřovým masem natolik, že  byste se pak sotva valili  a na semináři byste všichni do jednoho usínali. S tím souhlasím a také na to žáky upozorňuji.
Cigarety nemám v oblibě, ale odpovědnost a rozhodování nechávám na každém individuálně. Zdá se mi přehnané hlídat žáky, aby si náhodou nezapálili cigaretku. Pokud tak budou chtít učinit, tak si stejně  příležitost najdou a připadá mi ponižující jak pro mě,  tak i pro ně, aby se při tom schovávali a já si hrála na policistu.
Alkohol snad  rozebírat nemusím, přijít na zasvěcení pod vlivem bych netolerovala.
A káva? Taky tak jednu, dvě za měsíc vypiju, ale pokud chci pracovat s energiemi, snažím se své tělo i mysl udržovat ve vnitřní čistotě. Navíc znám pár reikistů, kterým po zasvěcení přestaly cigarety a jiné jedy chutnat. Není jich moc, ale jsou rádi že jim v tom Reiki pomohla. A v neposlední řadě - každý je svého štěstí strůjcem... jsme opět u svobodné volby.
 
* Co jsou Reiki esence ?
Je to čistá voda s krystalickou mřížkou, která je nabíjena energií Reiki.
Výroba je velmi jednoduchá a každý si takovou esenci může doma připravit.
Čistou vodu, bez bublinek a příchutí, necháme zmrazit. Po rozmrazení je voda obohacena krystalickou mřížkou. Takto upravenou vodu nabíjíme energií Reiki tak dlouho, dokud není odběr u konce. Tuto vodu můžete používat na obklady, omývání, konzumaci, zalévání květin apod. Je dobré ji udržovat v chladu.
 
* Jak se díváš na zasvěcování dětí ?

Zasvěcení dětí bych rozhodě prováděla až v době, kdy se sami snaží následovat příkladu rodičů a přikládají ručičky na bolavá místa ve snaze léčit jako maminka nebo tatínek.
 
Tyto otázky a některé odpovědi jsou použity z knihy autorky Taishi Taumy -Praktická kniha RS Reiki.

 

  

Přihlášení

Resumé:
Ačkoli jsem veškeré informace vkládala na stránky s největší pečlivostí a snahou pomoci, nesmí býti chápány jako podklad pro domácí léčbu, nahrazující léčbu lékařem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one