Je pravda, že Reiki je návyková nebo jinak nebezpečná?

Musím se vyjádřit ke množícím se negativním vyjádřením, která haní energetický systém Reiki. I já jsem se setkala s různými názory ještě před zasvěcením... Více zde
 např. že Reiki je nebezpečná, že využívá k přenosu energie energii z mrtvých duší, že člověk pak přijde o své vlastní já atd. V poslední době ovšem slyším, jak někomu Reiki zničila život... jak ho uvedla do depresí.. jak se jim kvůli Reiki rozpadlo manželství... a různá jiná šílená negativa...
To, že určití lidé mají Reiki za nebezpečnou je pouze JEJICH osobní postoj. Je o jejím nepochopení... o nepochopení práce s ní... o víře ve špatný svět... o touze na někoho nebo na něco hodit následky svých činů... o další touze být obětí a být litován. Svědčí o tom, že dotyční o této energii neví zhola nic, ale stačí jim, aby někdo napsal něco negativního a hned se toho chytí, přestanou věřit v pozitivní náboj, (protože mají v sobě zakódováno přesvědčení, že jim se přece vždycky děje něco špatného... nebo oni přece vždycky někomu naletí nebo je vždycky někdo zneužije) a začnou pochybovat. Četla jsem článek od paní, která litovala, že šla na zasvěcení jen proto, že si přečetla negativní článek o Reiki od pro ni úplně neznámé pisatelky na netu. Je to jako s kartama. Jsou lidé, kteří jim věří natolik, že jim víra ve výklad dokáže změnit život i negativně... Někteří bohužel v Reiki lehce najdou viníka svých nezdarů a už se nemusí o nic starat, jelikož oni za své neúspěchy přece nemohou. A v dnešní době se tím mohou náležitě "pochlubit" veřejně. Nebo... a nikoho se tím nechci dotknout osobně... se snaží být chytří a zviditelnit se jakýmkoliv způsobem... Důvodů je určitě více, ale ani za jeden... a to si troufám zodpovědně tvrdit, nemůže Reiki.

Problém vidím i v tom, že žáci nechodí na kurz připraveni, nedodržují pravidla, určená před samým aktem zasvěcení. Nepít alkohol, nekouřit a nejíst těžká jídla. Zasvěcení přijímat nejlépe ve světlém a volném oděvu... těžko může člověk po řízku nebo knedlu, zelu, vepřu k obědu, zalitým pivem v utažených riflích přijmout reiki a pak si jít dát čouda. To jsem samozřejmě přehnala, ale na sezení se pročišťují energetické dráhy pro plynulý tok Reiki a to nejde udělat, pokud na to člověk není připraven. Energetické toky se sice otevřou, ale energie bude proudit málo a slabá. A pokud člověk nezmění svůj životní styl, kanály se zanesou. Jelikož ovšem Reiki iniciace nikdy nevymizí, může se po čase člověk sám vyčistit a pomoci si tím, že na sobě bude pracovat a Reiki si opět začne dávat. 

Někteří mají údajně po zasvěcení bolesti hlavy nebo špatně spí...  Je pravda, že v prvním týdnu po zasvěcení si organismus na zvýšený tok energie zvyká, jelikož se vyplavují nečistoty fyzického charakteru. Tělo se detoxikuje, upravuje průtoky meridiánama... mně např. postihla chřipka, kterou jsem roky přecházela... ale tento proces je nutný k pročištění organismu. Někdy ve druhém, třetím týdnu dochází často k většímu nárůstu energie a započne čištění na energetické a emocionální úrovni. Objevují se nedořešené, problémové situace i např. z dávného dětství. Jelikož jsem bývala hodně vznětlivá, odcházely ze mne bloky ve formě vzteku a rozčilování...  Ve třetím a čtvrtém týdnu, podle toho, jak jsme na tom byli se znečištěním dochází ke zklidnění. A to hlavně emočnímu. Energie se usazuje v organismu na své místo a my máme možnost doprožívat ještě některé bolestné okamžiky života již klidnějším způsobem. Jsou i lidé, kteří nepocítí v jádru nic. Toto je jen obecné představení pocitů, ke kterým může dojít nebo nemusí. Mohou být v různé intenzitě a kvalitě. Na svém prvním zasvěcení kolem mne lítali různě fialoví motýlci a mně to velmi uklidňovalo. Pak přišel nezastavitelný proud pláče. Mistrová mi podala kapesníčky, dala nade mne ruce a jen řekla pusťte to... všechno to musí jít ven. Brečela jsem asi 5 minut a jak to přišlo, tak to odešlo...

Na tyto stavy by měl být každý žák svým mistrem předem upozorněn a musí s nimi souhlasit, aby nedocházelo k nepříjemným překvapením. 
Znovu tedy opakuji... Reiki je vesmírná energie, která ze své podstaty nemůže ublížit nebo být zneužita. "Rei" v překladu znamená "vesmírný, životadárný" a "Ki" znamená "energie". Je to energie, která je všude kolem nás... copak na vás útočí nebo vám jinak ubližuje? Je to jen energie... a jak s ní naložíme je na nás... na naší vnitřní ukázněnosti a chuti něco změnit. Můžeme to přirovnat k penězům, které jsou taky energie... samy o sobě nejsou špatné, to lidé, kteří kvůli nim páchají různé zločiny jsou špatní. 
Ano i mezi reikisty jsou lidé, kteří Reiki páchají medvědí službu a možná i oni zavdávají příčinu podobným řečem a názorům o kterých jsem psala výše... Za to ovšem nemůže Reiki.  Pouze lidský přístup. 

 Čili... nikomu nebylo, není a nebude Reiki ublíženo... naopak, těm kteří se naučí s touto kolem nás stále proudící energií pracovat, může umožnit sobě i svému Já poznat a prozkoumat nové pohledy na život a utřídít si hodnoty. Vždy záleží na člověku, jestli tento pro něj nově nabytý energetický systém přijme a pracuje s ním nebo se nechá "zasvětit" a na práci na sobě se vykašle. Jeho mínus... jeho chyba... jeho věc... ale ať potom nechodí a netvrdí, že mu "to" nepomohlo... 

 
Reiki je energie, která dokáže harmonizovat tělo, mysl i ducha. Aktivuje samoléčebný proces v člověku a zlepšuje mimosmyslové vnímání. 
V Japonsku se svého času stavěly pro Reiki nemocnice. Neškodí, není jakkoli nebezpečná ani návyková a nedá se ani předávkovat. Můžete si na ni zvyknout pouze jako na něco příjemného. Pomáhá nám růst a zdokonalovat se. Každý, kdo zjistí, že mu Reiki (a nemusí to být pouze ona) pomáhá na cestě životem, si na ni zvykne rád. Reiki je jako přítel, na kterého se můžeme spolehnout. Pokud na sobě poctivě pracujeme, je to skvělý pomocník. Náš husky ji miluje a chodí si na dávku každý den. Čumákem mi dloubne do ruky, lehne si ke mně a drží...

Jak už jsem psala, Reiki je  vesmírná energie, která je všude kolem nás a reikista ji dokáže koncentrovat a předávat sobě nebo druhým. Ale je pravda, že sami učitelé Reiki a lidé dávající Reiki mohou být dezorientovaní, pokud podlehnou mýtu, že Reiki vše zařídí a není potřeba cokoliv jiného dělat a řešit. Po získání aktivace Reiki je nutné na sobě pracovat a ne čekat, že Reiki udělá všechno za nás... Práce na sobě i práce s druhými lidmi vyžaduje zodpovědnost a znalosti a každý, kdo si vymýšlí, nahání strach a vzbuzuje obavy ve svých žácích nebo klientech není ani dobrý terapeut ani dobrý učitel. 

Sama Reiki vnímám jako lásku a pomoc. V době, kdy mi bylo hodně ouvej mi nesmírně její harmonizace pomohla. Lidé, kteří mě znali před iniciací chtěli vědět, co jsem dělala, že přišla taková úžasná změna. Byla to práce na sobě a na mém "vesmíru" a bez Reiki by se mi to o mnoho hůře zvládalo... 

Vyjímku tvoří lidé s psychickými problémy a těhotné ženy. Tam může hrozit nezvládnutí emocionálních výkyvů po iniciaci, proto se takovým lidem zasvěcení nedoporučuje. Ale pro ošetření si mohou v klidu chodit.

Co k tomu dodat, je prostě málo kvalitních ucelených informací o tom co... kdo... kdy... málo opravdu kvalitních učitelů, "žáci" občas nejsou připraveni... a dohady, domněnky a fámy pak vznikají rychle. Je potřeba používat mozek i srdce. Nenechat se ovlivňovat, ale dělat to, čemu věřím a co cítím jako pro mně nejlepší a nejpřijatelnější. 

A pokud stále nevíte a Reiki nevěříte nebo vás někdo vystrašil a vy z ní cítíte dokonce strach, nechoďte na zasvěcení. Počkejte, sbírejte informace na různých fórech, zajděte si za někým, komu důvěřujete a kdo s Reiki pravidelně pracuje a ochutnávejte ji od něj. Jen po malých dávkách, v klidu a pomalu. A až pocítíte klid, pocítíte lásku a začnete jí důvěřovat. Pak se rozhodněte jestli se nechat zasvětit nebo ne.  

Reiki je růst lásky a dobra a zasvěcením na kurzu začíná nové, krásné dobrodružství. 
St 3. duben 2019, 21:12:41 CEST
Helena Domanská
1
Termíny nových e-kurzů LSVJ:
 - trvá tři týdny 
 - trvá tři týdny 
celkem 229896

Přihlášení

Resumé:
Ačkoli jsem veškeré informace vkládala na stránky s největší pečlivostí a snahou pomoci, nesmí býti chápány jako podklad pro domácí léčbu, nahrazující léčbu lékařem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one