Je pravda, že Reiki je návyková nebo jinak nebezpečná?

Není. I já jsem se setkala s různými názory ještě před zasvěcením ... např. že Reiki je nebezpečná, že využívá k přenosu energie energii z mrtvých duší a že člověk pak přijde o své vlastní já atd.  To, že určití lidé mají reiki za nebezpečnou, nic neznamená. Je to jejich osobní postoj o zkušenosti se v jejich případě těžko dá mluvit. Svědčí o tom, že dotyční o této energii neví zhola nic. Nikdo nepřijde o své vlastní já. Jen svému já umožní poznat jiné hodnoty. A na člověku pak záleží, jestli je přijme za vlastní. Více zde
Reiki je inteligentní energie, která dokáže harmonizovat tělo, mysl i ducha. Neškodí, není jakkoli nebezpečná ani návyková a nedá se ani předávkovat. Můžete si na ni zvyknout pouze jako na něco příjemného, co rádi dostáváte. Pomáhá nám růst a zdokonalovat se. Každý, kdo zjistí, že mu Reiki (a nemusí to být pouze ona) pomáhá na cestě životem, si zvykne rád. Reiki je jako přítel, na kterého se můžeme spolehnout. Pomůže vždy, když ani my nezapomeneme, že jsme přítelem. 

Samozřejmě, že i mezi reikisty jsou lidé, kteří Reiki páchají medvědí službu a možná zavdávají příčinu podobným řečem a názorům. Za to ovšem nemůže Reiki.  

Reiki je  vesmírná energie, která je všude kolem nás a reikista ji umí koncentrovat a předávat sobě nebo druhým. Ale sami učitelé Reiki a lidé dávající Reiki mohou být nebezpeční pokud podlehnou mýtu, že Reiki vše zařídí a není potřeba cokoliv jiného dělat a řešit. Práce s druhými lidmi vyžaduje zodpovědnost a znalosti a každý, kdo nahání strach a vzbuzuje obavy ve svých žácích nebo klientech není dobrý terapeut ani učitel. 

Sama Reiki vnímám jako lásku a pomoc. V době, kdy mi bylo hodně ouvej mi nesmírně její harmonizace pomohla. Lidé, kteří mě znali chtěli vědět, co jsem dělala, že přišla taková úžasná změna. Byla to práce na sobě a na mém vesmíru a bez Reiki by se mi to o mnoho hůře zvládalo... 

Co k tomu dodat, je prostě málo kvalitních ucelených informací o tom co... kdo... kdy a fámy pak vznikají rychle. Je potřeba používat mozek i srdce. Nenechat se ovlivňovat a dělat to, čemu věřím a co cítím jako pro mě nejlepší a nejpřijatelnější. A pokud stále nevíte a Reiki nevěříte nebo vás někdo vystrašil a vy z ní cítíte dokonce strach, nechoďte na zasvěcení. Počkejte, sbírejte informace na různých fórech, zajděte si za někým, komu důvěřujete a má Reiki a ochutnávejte ji od něj. Jen po malých dávkách, v klidu a pomalu. A až pocítíte klid, budete v ní mít důvěru. Pak se rozhodněte jestli se nechat zasvětit.   

Reiki je růst lásky a dobra a zasvěcením na kurzu začíná nové, krásné dobrodružství. 
Pá 15. červen 2018, 22:24:13 CEST
Helena Domanská

Přihlášení

Resumé:
Ačkoli jsem veškeré informace vkládala na stránky s největší pečlivostí a snahou pomoci, nesmí býti chápány jako podklad pro domácí léčbu, nahrazující léčbu lékařem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one