JAK POSTUPUJI PŘI TERAPII 

 Některé události máme sklon hodnotit jako úděl svého bytí, kterému říkáme osud...

Pokud však nahlédnete do své minulosti, zjistíte, že máte svobodnou volbu a že všechny naše současné problémy jsou jenom logickým vyústěním předchozích dějů.

Proč mám právě tuto nemoc? Proč mě bolí stále v levém boku a doktoři nic nezjistili?
Proč nemohu opustit svého partnera a proč jsem potkal právě dotyčnou osobu?
Proč se nechám trápit? Jak mám řešit vztah?
Proč jsem zažil právě já onu tragédii? Proč mám neustále pocit, že bych měl…?
Na tyto a podobné otázky odpovídá právě regresní terapie.

Není to jen cesta sebepoznání, ale i výzva a šance zároveň změnit svůj způsob života a zlepšit vztahy se svým okolím.

Klienta se zeptám na kontraindikace, které by mohly výsledek terapie ovlivnit, např. jestli nebere nějaká psychofarmaka, drogy, léky... jestli klientka nečeká miminko... Pak jej seznámím s průběhem terapie. Řeknu mu, že si bude vybavovat minulé prožitky... že si může projít porod a že může jít i před svůj porod

Každý, kdo přijde, je do nějaké míry ochoten spolupracovat, protože se chce zbavit svých obtíží. Často předem slýchám : „Se mnou to nepůjde, mám slabou paměť... znám se, nic si nepamatuji"... Z vlastní zkušenosti mohu zodpovědně říci, že jsem ještě neměla klienta,  který by si svou terapií neprošel... Jen je nutné najít blok, který brání průběhu terapie a ten odstranit.

Terapii provádím se zaměřením na daný problém, ale netlačím klienta jen tímto směrem. Nechávám prostor i jeho podvědomí, které nás mnohdy zavede k překvapivé podstatě. Ovšem vždy se držíme souvislostí s problémem.

Pokaždé zdůrazňuji, že do minulosti jdeme pro poznání, nikoli ze zvědavosti. Je nezbytné dostat se k bolesti, která nás blokuje a "vyčistit" ji tak, aby zůstala jen vzpomínka bez emočních bloků, které nám způsobují problémy.

Klienti mají často obavy z prožívání bolesti, ale nemusejí se bát. Bolest fyzicky necítí jen si v mysli uvědomují, že tam zrovna teď je...

Hlubinná abreaktivní terapie se neprovádí v hypnóze, tudíž si klient vždy pamatuje vše, co při terapii prožívá a říká  vše,co se s ním děje Sám si určuje, co řekne a co ne. Nemusí mít strach, že bych na něj nějak "působila"  ani se nemusí bát, že bych o jeho terapii bez jeho souhlasu s kýmkoli debatovala  Vše probíhá diskrétně a vše v diskrétnosti zůstává.

Na kurzu u Andreje jsme měli slečnu, která se dostala do roku 800 let př.kr. a plynule a emotivně hovořila cizí, neznámou řečí... vzhledem k tomu, že na Andrejovo kurzy chodí spousta vysokoškolsky vzdělaných lidí, našli se i takoví, kteří byly schopni určit, jaká řeč to zřejmě byla...

 

Termíny nových e-kurzů LSVJ:
 - trvá tři týdny 
 - trvá tři týdny 
celkem 229896

Přihlášení

Resumé:
Ačkoli jsem veškeré informace vkládala na stránky s největší pečlivostí a snahou pomoci, nesmí býti chápány jako podklad pro domácí léčbu, nahrazující léčbu lékařem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one