LÉČIVÁ ENERGIE BAREV

se využívá již po staletí. Už staří Egypťané používali její léčebné účinky jak v kosmetice tak i v lékařství samotném. Časem však tato metoda, předávána pouze jako největší tajemství, upadla v zapomnění. S postupem moderní vědy se ovšem přišlo na to, že každá barva odpovídá určité vlnové délce, která určuje její intenzitu, a že by tato vlastnost mohla působit i na lidský organismus jako takový. Začaly se provádět pokusy, které zprvu neměly uznání.

Ale zjistilo se, že barvu mohou vnímat i nevidomí - do místnosti, natřené na určitou barvu, byl uveden slepý člověk, kterému se například v místnosti natřené na červeno zvýšila tělesná teplota a puls a v modré tomu bylo naopak.

Pod tíhou důkazů se vědci a lékaři začali zajímat podrobněji o tuto problematiku a došli k závěru, že i barvy mohou napomoci k uzdravení člověka.

Barva je velkou kosmickou léčivou mocí, která bezprostředně působí na duchovní buňky a oživuje je... světlo a barva účinkují na protoplazmu těla, pronikají a ovlivňují jeho aktivitu tím, že v organismu vyvolávají různé vibrace. Všichni známe působení např. červené, která zvyšuje aktivitu, energii, může vzbuzovat vztek, agresi u lidí, kteří k tomu mají sklony...naopak růžová uklidňuje...

Jak na nás působí barvy ?

Barvy jsou vibrace, které kmitají ve vyšších frekvencích. Tyto frekvence mají na nás mocný vliv, nezávisle na tom, jestli jsme si jich vědomi nebo ne. Působí na nás různým způsobem : Růžová uklidní a uspává... Červená dodává energiii, ale škodí např. lidem trpícím na onemocnění srdce... Bílá pomáhá navazovat lidem rozhovor... Zelená povzbuzuje chuť do práce... Modrá potlačuje nevolnost - v letadlech... Naopak Žlutá barva vyvolává nevolnost...

Barvy ovlivňují zdravotní stav člověka... mohou uzdravovat a tento druh léčby se nazývá  Chromatoterapie  nebo-li vnímání barev. Týká se to lidí, kteří nevnímají barvy stejně... na poruchy barevného zrakového vnímání trpí dva muži ze sta a jedna žena z tisíce.

I malování obrazů a obrázků je používáno jako terapeutická činnost... mysl se při ní uklidní, vyčistí... jmenuje se  Arteterapie a má opravdu blahodárné účinky na duši... Zkuste si pro uklidnění vzít třeba dětské omalovánky... i to velmi pomáhá... 

Dynamiku léčebného procesu můžeme zvýšit upřednostňováním teplých barev.

Zdroj www.esoterika.cz  

Termíny nových e-kurzů LSVJ:
 - trvá tři týdny 
 - trvá tři týdny 
celkem 229896

Přihlášení

Resumé:
Ačkoli jsem veškeré informace vkládala na stránky s největší pečlivostí a snahou pomoci, nesmí býti chápány jako podklad pro domácí léčbu, nahrazující léčbu lékařem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one