NĚKTERÉ CHOROBY, VZNIKAJÍCÍ V DŮSLEDKU PŘEKYSELENÍ

- CÉVNÍ POTÍŽE (arterioskleróza – kornatění tepen, infarkt, mrtvice, křečové žíly, poruchy prokrvování...)Tepny jsou pokryty slabou zasaditou vrstvou buněk endotel, pokud tělo potřebuje neutralizovat kyseliny, bere si často zásadité látky i z endotelu, proto je jeho povrch pórovitý, rozrušený.

Pak nastupuje vitamín C, který vytváří kolagen. Pokud je i vitamínu C málo, tělo tam pošle cholesterol, aby cévy nebyly propustné a nenastalo krvácení do tkání. Kromě toho, ale pronikají do cév částečky tuku, bílkovinné substance i vápenné soli a pevně se zde usazují – v rozrušených cévních stěnách.Tepny tvrdnou a začínají být méně pružné.
Tak tělo musí zvýšit krevní tlak, ale přesto dochází k nedostatečnému prokrvování...

Tento proces probíhá nepozorovaně už od 20. roku věku. Jediný způsob, jak zachovat cévy mladé a elastické, je udržovat správné pH. Špatná prostupnost kapilár je pak jednou z hlavních příčin infarktu nebo mrtvice.

ARTRÓZA – DEGENERATIVNÍ POSTIŽENÍ KLOUBŮ
Degenrerativní změny postupují ruku v ruce se sníženým obsahem minerálů v chrupavkách a kloubech. Opotřebování kloubů je způsobeno překyselením těla více, než věkem nebo stupněm zátěže kloubu. Odebráním zásaditých látek dochází k zahuštění kloubního mazu, ve spojením s uloženými krystalky soli se vytvoří hmota podobná smirku, která při každém pohybu poškozuje chrupavku, způsobuje bolest, pokud člověk omezí pohyb. Dochází ke snížené tvorbě synoviální tekutiny, která kloub vyživuje, proces se tak ještě urychluje TENISOVÝ LOKET, KARPÁLNÍ TUNELY, ZAMRZLÉ RAMENO. Je to jednoznačná známka překyselení těla.
Tělo někdy uskladňuje přebytečné kyseliny i ve stěně šlachové pochvy a ve šlachových úponech, protože je tam vysoká zásaditá koncentrace. Uložené kyseliny tyto zásadité látky spotřebovávají, takže na místě úponů dochází k zánětlivým změnám a pohyby začínají být bolestivé.

DNA – PAKOSTNICE
Původcem DNA je přemíra močoviny v krvi, ale skutčenou příčinou tohoto onemocnění je překyselení těla. Při akutním nedostatku zásaditých látek inklinuje kyselina močová k tomu, že se shlukuje do mlých krystalků. Pokud je v těle zásad málo, krystalky nemohou být neutralizovány ani vyloučeny a usazují se v pojivovém vazivu.

BOLESTI HLAVY, MIGRÉNA
Překyselení je jednou z příčin, dochází při něm k neprůchodnosti kapilár a nedokrvování hlavy, nedostatek Mg - hořčíku pak vede ke křečím. Migréně lze často zabránit, pokud při prvních náznacích ihned vezmete Probalance v dávce 4 tablety + 50 ml SIVERA.

BOLESTI V ZÁDECH, TUHNUTÍ SVALŮ, SVALOVÉ SPASMY, POTÍŽE MEZIOBRATLOVÝCH PLOTÉNEK
Pokud je překyselení velké, kyseliny se usazují ve svalech, které tuhnou a to se projevuje zejména na zádech. Situace vede k bolestivým svalovým spasmům – následně k vadnému držení těla – ke zhoršenému dýchání – postuné k blokaci obratlů – k opotřebení meziobratlových plotének – uskřinutí nervů... Stres, který překyselení zvyšuje, tento proces významně urychluje.

CELULITITDA – POMERANČOVÁ KŮŽE
Vedle překyselení se na ní podílí nadváha a hormony. Ženský organismus vylučuje kyseliny především během mensturace.
Pokud množství kyselin přesáhne určitou hranici, ukládají se mezi jednotlivými periodami v krvi, lymfě, tkáňovém moku a placentě. Když se sklady naplní, je potřeba je neutralizovat, na což se spotřebují zásoby minerálních látek v těle. Neutralizované kyseliny se ukládají na bocích, stehnech a nadloktích a projevují se navenek jako celulitida. Odtud mohou být kdykoli vyloučeny.

PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM
Těsně před propuknutím menstruace začínají kyseliny v těle kulminovat, což vyvolává otoky, nafouklé břicho, podrážděnost, bolestivost prsů, migrény, deprese. Pokud žena navíc krvácí v období, kdy nemá, musí především myslet na odkyselení.

NÁVALY HORKA V MENOPAUZE
Když ustane menstruace, tělo si hledá jiný způsob, jak přebytečné kyseliny neutralizovat. Proto odkyselení společně s příjmem přírodních fytoestrogenů pomůže návaly horka zcela odstranit.

EKZÉMY, KOŽNÍ POTÍŽE
Ty začínají u hlavních chemických továren těla. Játra, žlučník, ledviny - jsou natolik zatoxikované, že se tělo snaží zbavit se  jich i kůží. Objevují se kožní potíže. Všechny svědící, zánětlivé změny na kůži, vyžadují důsledné odkyselení. Mezi další následky překyselení patří silné zarudnutí, příliš suchá nebo popraskaná pokožka, neustálé svědění, trudovina a hnědé skrvny.

MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA, KOŽNÍ VÝRŮSTKY, BRADAVIČKY
Jejich náhlá zvýšená tvorba je opatřením proti kyselosti těla, která zejména zasahuje játra.

PÁLENÍ ŽÁHY
Pokud orgány jako játra, žlučník, slinivka břišní a tenké střevo spotřebují více zásaditých látek na trávení kyselinotvorné stravy, než má tělo k dispozici, žaludek musí vyrobit více natriumkarbonátu. Při jeho výrobě v žaludku ovšem vzniká kyselina solná, kterou pak cítíme jako pálení žáhy.

ONEMOCNĚNÍ JATER, ŽLUČOVÉ KAMENY
Játra, žlučník a slinivka břišní jsou halvními regulátory pH. Obzvláště žlučník spotřebuje vysoký podíl zásaditých látek vytvářených v žaludku. Pokud nejsou minerály dostatečně k dispozici, cholesterol uvolněný ze žlučníku tuhne a ve spojení s jinými látkami tvoří žlučové kameny. Sivera spolu s příjmem zásaditých minerálů umí drobné kameny rozpouštět, ale potřebuje na to minimálně 120 dní a musí být užíván v dostatečné velké dávce (3x 2 lžíce denně).

VŘEDY DVANÁCTERNÍKOVÉ, ZÁNĚTLIVÁ ONEMOCNĚNÍ ŽALUDKU A STŘEV
Dvanácterník má přirozené zásadité prostředí. Navazuje na žaludek, kde se kyselé žaludeční šťávy musí nejprve neutralizovat, protože vlastní trávení probíhá již v zásaditém prostředí. Pokud je kyselinami přetížen žlučník a slinivka břišní, v žaludku není dostatek zásad, ve dvanácterníku vzniká zánětlivá reakce, později vřed. Pokud je stav překyselování žaludku dlouhodobý, může přejít do překyselení celého střeva a k následným dyspeptickým potížím, v horším případě k chronickým zánětům střevní sliznice. Stres, který působí, že se v žaludku samovolně vytváří nadbytek HCL, je jedním ze spouštěcích faktorů.

MYKÓZA – PLÍSEŇ
Kyselé pH je ideální živnou půdou pro rozmach rozmanitých plísní, plísně lze natrvalo odstranit jen úplnou a trvalou změnou pH. Při detoxikaci a odplísnění vzniká mnoho léčebných krizí, protože umírající plísně vypouštějí velké množství toxinů. Odkyselení je zde jediná cesta, jak se plísní natrvalo zbavit!

NEHTY – LÁMAVOST
Pokud se nehty třepí, lámou, vznikají na nich rýhy nebo bílé skrvny, pak je to výzva k odkyselení.

NESPAVOST – PORUCHY SPÁNKU
Tvrdošíjné poruchy spánku většinou zmizí odkyselením. Překyselení totiž zabraňuje tomu, aby se tělo uvolnilo přirozenou cestou, udržuje sympatikus ve stavu trvalého napětí a ve střehu.

DEPRESE, VÝKYVY NÁLAD, ŠPATNÉ SNY, PODRÁŽDĚNOST, NERVOZITA, PŘECITLIVĚLOST, ÚZKOSTLIVOST, ŠPATNÉ SOUSTŘEDĚNÍ
Souvisí s překyselením více, než se nám může zdát.

ÚNAVA, VYČERPANOST, VNITŘNÍ NEKLID
Jsou to příznaky tvalého podráždění vegetativní nervové soustavy, které je vyvoláno překyselením organismu.

OČNÍ PROBLÉMY – ŠEDÝ ZÁKAL, GLAUKOM, SVĚDĚNÍ OČÍ, ZAČERVENALÉ SPOJIVKY, PŘECITLIVĚLOST NA SVĚTLO... Překyselení snižuje pohyblivost malých očních svalů a zakaluje čočku. Výměna tekutin v očních komorách probíhá velmi pomalu, proto úspěšné léčení zde probíhá déle. I při makulární degeneraci lze, ale pozorovat zlepšení. Velkou pomocí je zde pak především i SIVERA, která zprůchodňuje drobné kapiláry a oko je tak dobře zásobeno živinami a kyslíkem, upravuje se nitrooční tlak.

OSLABENÁ IMUNITA
Kyselé pH narušuje střevní imunitu – zakrní Peyerovy Pláty v tenkém střevě, deaktivují se složky přirozené imunity – fagocyty, NK buňky, eozinofily... Překyselení vede proto k zánětlivým procesům zejména v oblasti dýchacích cest.

OSTEROPORÓZA – ŘÍDNUTÍ KOSTÍ 
Jednou z rezerv zásad jsou předevších klouby a kosti, kde je vysoký obsah vápníku. O vápník nás bohužel připravuje mnoho dalších faktorů (alkohol, nikotin, kofein, cukr, mléko, mnohé chemické léky, záněty a plísně ve střevech, které vstřebávání vápníku brání...) Proto si tělo tak rádo bere vápník z kostí a kloubů, když potřebuje neutralizvoat kyseliny.

ONEMOCNĚNÍ LEDVIN
Téměř všechna onemocnění ledvin jsou úzce spjata s překyselením tělesných tekutin. Ledviny totiž z velké části zajišťují vylučování přebytečných kyselin z organizmu. Také pocity podrážděnosti či pálení při močení, záněty močového měchýře, ledvinové a močové kameny ukazují zřetelně na překyselení. Nedostatek vhodných tekutin způsobuje koncentrovanost moči a její kyselejší pH.

POTIVOST NOHOU A CELKOVÁ POTIVOST, TĚLESNÝ PACH
Nohy i celá kůže při překyselení slouží jako náhradní ledviny. Pokud nohy dokonce pálí, je nutné ihned přestat jíst vepřové maso, protože pálení nohou vyvolává kyselina sírová vznikající při trávení masa v těle. Pokud se spolu s potem větší měrou vylučují i kyselé a odpadní látky metabolismu, způsobuje to nepříjemný zápach těla. Pokud se někdo budí a je polit studeným potem, mělo by to být dostatenčým varováním, aby ulehčil ledvinám a odkyselil tělo.

RAKOVINA
Průzkumy na různých i světových onkologických pracovištích se shodují v jednom - všichni onkologičtí pacienti mají velmi kyselé pH. Rakovina se v alkalickém prostředí rozrůstat nemůže. Střevo zatížené kyselinami, zakrnělé Peyerovy Pláty, které produkují a stimulují přirozené zabíječe – plísně – to vše vede k ideálnímu prostředí pro množení karcinogenních buněk. Karcinogenní buňky navíc zátěž kyselinami ještě zvyšují. Toto prostředí je totiž pro jejich přežití a množení nezbytné, proto si ho chrání.

ÚSTNÍ DUTINA, POTÍŽE SE ZUBY A DÁSNĚMI
Následkem překyselení (jako jednou z příčin) a nedostatku vstřebávání B-komplexu se tvoří afty, opary, praskají koutky úst, jsou podrážděné mandle a hrtan, jsou citlivé a zanícené dásně. Zubní kazy jsou následek demineralizace zubů jako reakce na překyselení. Sliny s pH 7,1 jsou důležité, aby zubní sklovina dostávala minerály, také se při kyselém pH tvoří více plaku a následně vzniká krvácení z dásní a paradentóza. To je samozřejmě umocněno nedostatečnou dentální hygienou.

VYPADÁVÁNÍ VLASŮ
Kůže na hlavě je velkou zásobárnou zásaditých látek. Padání vlasů, ač často umočněno genetickými vlivy, bývá zhoršeno právě překyselením. U mužů je to častější, protože ženy odbourávají kyseliny při menstruaci. Remineralizace vlasů trvá velmi dlouho, proto je nutné být trpělivý (často i rok).

JAK SPRÁVNĚ URČOVAT HODNOTY pH?
Test kyselosti provádíme zásadně z ranní, střední moči. Odpoledne je pH moči nejzásaditější (kolem 17h), proto není vypovídající a je zavádějící. Díky procesu odkyselování během noci je ranní moč nejkyselejší a může sloužit jako měřítko. Ideální pH je mezi 7 – 7,4. Nižší hodnoty jsou nežádoucí. Zdraví kojenci živeni mateřským mlékem mají moč od pH 8 – 8,5. Také pH slin může být důležitým ukazatelem, mělo by být 7,1. Podle pH moči si stanovte dávku odkyselovacího prostředku. Odkyselovací prostředek užívejte tak dlouho, dokud se pH moči nestabilizuje.
Pokud jíte převážně zásadotvornou stravu a nejste přetíženi stresem, mělo by se pak pH udržet na správné hladině.
Přeměřujte pravidelně. Jakékoli odchylky ihned kompenzujte. Při redukční dietě pH klesá směrem ke kyselosti, proto je třeba důsledně odkyselovat, aby se hubnutí nezastavilo nebo nebyl organismus přemírou vyloučených kyselin nějak negativně zatížen.
Množství kyselin také výrazně stoupá při půstu, proto je důležité při půstu brát zásadité minerály. K určování acidit dobře poslouží pH proužky.

POKUD SI NAMĚŘÍTE KYSELÉ pH, NEZOUFEJTE, TENTO STAV SE DÁ OBRÁTIT.TRVALÉ A DŮKLADNÉ ODKYSELENÍ A NÁSLEDNÁ REMINERALIZACE TKÁNÍ ČASTO, ALE TRVÁ 1 – 3 ROKY. NENÍ TO ZÁLEŽITOST DNŮ NEBO MĚSÍCŮ.

Zdroj: Int.

 

Přihlášení

Resumé:
Ačkoli jsem veškeré informace vkládala na stránky s největší pečlivostí a snahou pomoci, nesmí býti chápány jako podklad pro domácí léčbu, nahrazující léčbu lékařem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one